Fethiye Belediyesi Atatürk Kupası Satranç Turnuvası tamamlandıFethiye Belediyesi Atatürk Kupası Satranç Turnuvası tamamlandı


İlçemizde 30 Kasım-01 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen organizatörlüğünü Fethiye Belediye Başkanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu Fethiye İlçe Temsilciliğinin yaptığı Fethiye Belediyesi Atatürk Kupası Satranç Turnuvası tamamlandı.


Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli salonlarında gerçekleşen turnuvada 256 sporcudan 210’u hazır bulundu. Turnuvanın açılış maçını Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı S.Oğuz BOLELLİ ve ilçemiz sporcularından Kağan TORUN yaptı. Fethiye ve çevre ilçe ve illerden gelen sporcular 5 kategoride yarıştı. Her kategoride dereceye giren ilk 3 sporcu kupa-derece madalyası-başarı belgesi ve 4.-10. arası dereceyi alan sporcular ise madalya almayası hak kazandı. Ayrıca her kategoride dereceye giremeyen en iyi bayan sporcuya kupa ve katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.


İki gün boyunca mücadele ederek dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan sporculara ödülleri Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı S.Oğuz BOLELLİ, Tsf Köyceğiz İlçe Atilla GÜLER, Tsf Fethiye İlçe Temsilcisi Ünat SAYIN, ve Hakemlerimiz tarafından verildi.

DERECEYE GİREN ve ÖDÜL ALAN SPORCULAR
AÇIK KATEGORİSİ
1.Alperen ÖZCAN
2.Mihriban HEKİMOĞLU
3.Muhammet Emre EKİZ

12 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİ
1.Kağan TORUN
2.Selim KARABULUT
3.Efe KAHRAMAN
En iyi bayan sporcu: Elif Meral SELÇUK

10 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİ
1.Muhammed Giray AVCI
2.Derin Deniz YILDIRIM
3.Efe Altay TÜRKMEN
En iyi bayan sporcu: Asya Zeynep GÜR

08 YAŞ KATEGORİSİ
1.Sarp SAROL
2.Yağız Kasım ATLIHAN
3.İpek BÜBER
En iyi bayan sporcu: Ada Zahide ÜLKER

07 YAŞ KATEGORİSİ
1. Emre ONUR
2. Hasan Güney AVCI
3.Gülse SUZAN
En iyi bayan sporcu: Zeynep Dua AY

© Copyright 2019 fethiyedesatranc.org - All Rights Reserved

Built with Mobirise ‌

HTML Maker